Seniorzy czytali dzieciom

Opublikowano: 12 czerwca, 2024

Z Inicjatywy Klubów Senior+ odbyło się spotkanie pt. #SeniorzyDzieciom, wpisujące się w celebrację XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej zgromadzili się uczestnicy Klubów Senior+ ze Złotej, Chrobrza i Pełczysk oraz uczniowie klasy III Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej, by razem czerpać radość z magicznego świata literatury.

Młodzi słuchacze, z uśmiechem na twarzy, w skupieniu wsłuchiwali się w wesołe opowieści które prezentowali seniorzy. Fragmenty z książki „Cukierki, Ty łobuzie!” Waldemara Cichonia, wzbudzały w dzieciach żywe emocje i rozbudzały wyobraźnię.

Spotkanie miało głębszy cel niż tylko przyjemność czytania. Jego istotą było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz budowanie więzi między pokoleniami. Widząc jak czytają starsi, młodzi mogli dostrzec
piękno literatury, a także zrozumieć, jak wiele radości i wiedzy może przynieść regularne sięganie po książki.

Przekazywane przez seniorów historie były nie tylko źródłem rozrywki, ale także kopalnią cennych lekcji życiowych. Zaangażowanie, z jakim seniorzy prezentowali fragmenty książki, nie pozostawiało wątpliwości, że czytanie buduje pomost między pokoleniami. Na zakończenie spotkania Seniorzy zaprosili najmłodszych na słodki poczęstunek.

Dziękujemy Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej za współpracę przy organizacji wydarzenia.

Galeria

menu-circlecross-circle