Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej

Opublikowano: 18 grudnia, 2020

Szanowni Państwo,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas radosny, rodzinny - to czas, kiedy pomagamy bliźnim, ubieramy choinkę, przyozdabiamy dom, szukamy prezentów dla bliskich, przygotowujemy świąteczne potrawy.

Pomoc w tych przygotowaniach oferują nam …podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, itp.) – tj. podmioty, które zatrudniają i wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (np. osoby niepełnosprawne) a dochód ze sprzedaży inwestują w cele społeczne m.in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją i tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze ekonomii społecznej.

Kiermasz

Dlatego też gorąco zachęcam Państwa do odwiedzin Świątecznego Kiermaszu Ekonomii Społecznej na stronie www.es.umws.pl i skorzystania ze świątecznej oferty świętokrzyskich podmiotów ekonomii społecznej. Znajdą tam Państwo ofertę m.in.

  • spółdzielni socjalnej „Kazimierskie smaki” z gminy Kazimierza Wielka, Zakładu Aktywności Zawodowej „SMACZEK” z Kielc, przedsiębiorstwa społecznego „LEŚNE ZACISZE” z gminy Oksa, gdzie zamówić można potrawy świąteczne i pyszne ciasta;
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Końskich i Jędrzejowie, Zakładów Aktywności Zawodowej w Kielcach i Końskich, Stowarzyszenia „Jędrzejowska Galeria na szlaku”, gdzie zakupić można piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe ozdoby świąteczne oraz gwiazdkowe prezenty.

Jednocześnie bardzo Państwa proszę o rozpowszechnienie informacji o Świątecznym Kiermaszu Ekonomii Społecznej wśród swoich pracowników i mieszkańców, tak aby informacja o świątecznej ofercie podmiotów ekonomii społecznej dotarła do jak największej liczby osób.

Linki:

http://www.es.umws.pl/swiateczny-kiermasz-ekonomii-spolecznej

http://www.es.umws.pl/aktualnosci/item/280-swiateczny-kiermasz-ekonomii-spolecznej-online

Gorąco zachęcam do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych społecznie zakupów, wspierając jednocześnie osoby niepełnosprawne i bezrobotne, nie tylko w tym przedświątecznym czasie. Liczy się każde zamówienie i każda usługa. Wspierajmy pracę osób z niepełnosprawnościami i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wspierajmy ekonomię społeczną.

menu-circlecross-circle