Święto Niepodległości w Przedszkolu

Opublikowano: 13 listopada, 2020

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. w Przedszkolu w Złotej obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

 Tego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła Do Hymnu“. Dzieci z grupy ,,Motylki” i ,,Biedronki” dokładnie o godz. 11.11 odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzieci na zajęciach w przedszkolu kształtują i rozwijają swoją postawę patriotyczną. Przedszkolaki podczas zabaw poznają historię swojej Ojczyzny i dużej i małej. Identyfikują się z symbolami narodowymi, poznają historie swoich rodzin. Poznają piękno krajobrazu, wagę tradycji i dziedzictwa kulturowego.

 Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci i przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych „Małych Polaków”.

Zdjęcia

menu-circlecross-circle