Uroczyste otwarcie Klubu „SENIOR+” w Pełczyskach

Opublikowano: 28 lutego, 2022

W dniu 24 lutego 2022 r.  odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior + w Pełczyskach, którego regularna działalność rozpoczęła się wraz z początkiem 2022 roku.

Klub Senior+ w  Pełczyskach powstał w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, Edycja 2021, Moduł I „Utworzenie i/lub wyposażenie placówki „Senior+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Koszt realizacji zadania wyniósł 251 026,66 zł, w tym kwota dofinansowania 200 000,00zł, zaś środki własne gminy 51 026,66 zł.

W uroczystości otwarcia Klubu wzięli udział licznie zgromadzeni seniorzy oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Złota Pan Tadeusz Sułek, Sekretarz Gminy Złota oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego Pan Ireneusz Gołuszka, a także Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotej Pani Agnieszka Gil. Radna Rady Gminy Złota Pani Barbara Górniak, a także Sołtys Pełczysk Pan Ryszard Górniak.

W części oficjalnej po przemówieniach Wójta Gminy Złota i zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. W części artystycznej Seniorzy zaprezentowali przygotowywane specjalnie na tę okazję piosenki o nowym Klubie i swojej miejscowości.

Zapraszamy do korzystania z oferty Klubu.

klub seniora