Uroczyste wręczenie promes Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym

Opublikowano: 10 listopada, 2022

9 listopada 2022 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach odbyła się uroczystość wręczenia promes dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu pińczowskiego. Środki zostały przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji celowej na zadanie publiczne pod nazwą „Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”.

Dzięki wspomnianym dotacjom Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze będą mogły sfinansować zakup m.in. sprzętu do przeprowadzania zawodów sportowo-pożarniczych, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia.

W trakcie uroczystości wręczono 7 promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP we Wrocieryżu, Pawłowicach, Podłężu, Zagajowie, Sędowicach, Bogucicach oraz Złotej.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Michał Cieślak, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Maciej Gawin, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Rajca, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach dh Mirosław Walasek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Zbigniew Kierkowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie st. bryg. Jarosław Huk wraz z p.o. Zastępcy Komendanta st. kpt. Mariuszem Fodymskim.

Zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych podkreślili istotną rolę młodzieżowych drużyn pożarniczych w kształtowaniu wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym od najmłodszych lat.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-pinczow

osp