Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
22 maja, 2026

Uroczystość Złotych Godów – Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Złota

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, będący symbolem trwałości, miłości oraz wzajemnego szacunku. Pięćdziesiąt lat wspólnego życia to niezwykłe świadectwo oddania, wytrwałości i rodzinnych wartości, które stanowią piękny przykład dla młodszych pokoleń.

W dniu 21 maja 2026 roku w miejscowości Złota odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego par z terenu naszej gminy. Wydarzenie zgromadziło Dostojnych Jubilatów oraz przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Złota Waldemara Podsiadło, Zastępcę Wójta Jarosława Zaborowskiego, Sekretarza Gminy Karola Klisia, Członka Zarządu Powiatu Pińczowskiego Jolantę Piwowarską, Przewodniczącego Rady Gminy Złota Lucjana Adamczyka, Skarbnik Gminy Ewę Pawełczak oraz Zastępcę Skarbnika Sylwię Doroz.

Podczas uroczystości Jubilaci zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubileusz był okazją do złożenia Jubilatom serdecznych gratulacji, oraz wyrazów uznania za wspólnie przeżyte lata, będące świadectwem trwałości małżeństwa, wzajemnego szacunku i rodzinnych wartości.

Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Złota Waldemar Podsiadło który skierował do Jubilatów serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za piękny przykład zgodnego i trwałego małżeństwa. Nie zabrakło również życzeń zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat spędzonych w miłości i rodzinnej atmosferze.

Szanowni Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz upominki przygotowane przez Gminę Złota. Uroczystość przebiegała w podniosłej i serdecznej atmosferze, pełnej wspomnień oraz wzruszeń. Spotkanie uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Złotej. Wspólne świętowanie zakończył toast i okolicznościowy poczęstunek.

Wszystkim Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, szczęściu i wzajemnej życzliwości.

Medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 15 par:

Krystyna Celuch, Wiesław Celuch

Jadwiga Duda, Jan Duda

Elżbieta Golowska, Henryk Golowski

Kazimiera Kasza, Edward Kasza

Grażyna Kopeć, Leszek Kopeć

Janina Krawczyk, Jan Krawczyk

Irena Molo, Krzysztof Molo

Elżbieta Morton, Henryk Morton

Anna Magdziarz, Stanisław Magdziarz

Bogusława Nowak, Józef Nowak

Danuta Nowak, Mirosław Nowak

Wanda Paradowska, Jan Paradowski

Irena Siwiaszczyk, Ryszard Siwiaszczyk

Pelagia Stępień, Edward Stępień

Kazimiera Zuchowicz, Zbigniew Zuchowicz

>> GALERIA ZDJEĆ <<

Przejdź do treści