VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Opublikowano: 11 kwietnia, 2023

Już po raz VII Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie zorganizowało Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uroczystego otwarcia dokonał Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który wyraził podziw dla uczestników, podkreślając, że w dzisiejszych czasach czytanie, nie jest popularną formą rozrywki wśród młodzieży. Jednak obecność uczniów potwierdziła, że Piękne Czytanie nie zanika. Uczennice Naszej Szkoły również wzięły udział w konkursie. Maja Kowalska i Wiktoria Junger, uczennice klasy VIII a, przeczytały fragmenty ulubionych powieści. Maja wybrała fragment powieści L. M. Mongomery Ania z Zielonego Wzgórza, natomiast Wiktoria fragment książki Harry Potter  autorstwa J.K.Rowling. O tym, że świetnie sobie poradzą, wiedziałam już kiedy spotkałyśmy się „na czytaniu” w Bibliotece Szkolnej???? Pracowałyśmy m. in. nad wymową, artykulacją głosek i interpretacją. Dziewczęta naprawdę Pięknie przeczytały!!! Rywalizowały w kategorii: Uczniowie Szkół Podstawowych.  

Maja Kowalska zajęła III Miejsce!

Konkurencja była naprawdę duża. Organizatorzy słusznie zauważyli, że zwycięzcami są Wszyscy uczestnicy. Trzeba naprawdę dużej odwagi i wiele pracy, aby wystąpić przed swoimi koleżankami i kolegami, przed Jury, zwalczyć tremę i zaprezentować utwór. Świetnie poradziły sobie z tym NASZE DZIEWCZĘTA. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a szkoły podziękowania za udział. Gratulujemy i Dziękujemy, że godnie reprezentowały Zespół Placówek Oświatowych w Złotej. Mam nadzieję, że zawsze będą czytać, a ich sukces zmotywuje młodszych kolegów i koleżanki , aby i Oni nie przestawali CZYTAĆ, bo jak powiedziała Mistrzyni Szymborska Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Życzę Wszystkim Takiej  piękne ZABAWY !!!

Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w Konkursie.

Tekst: Mirosława Nowak-Wawrecka. Zdjęcia: Mirosława Nowak-Wawrecka, Aleksandra Witkos

menu-circlecross-circle