W Pełczyskach odbyło się profilaktyczne spotkanie w ramach akcji "Bezpieczny Senior"

Opublikowano: 27 maja, 2024

W dniu 24 maja br. w Klubie SENIOR+ w Pełczyskach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji „Bezpieczny Senior”.

Podczas prelekcji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie poruszyli istotne tematy z zakresu bezpieczeństwa osób starszych, m.in. oszustwa, cyberbezpieczeństwa czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To właśnie seniorzy w ostatnim czasie padali ofiarami kradzieży i oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych  przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.

Omówiono również tematy z zakresu cyber-zagrożenia oraz bezpieczeństwa w ruch drogowym. Uczestnicy Klubu SENIOR+ zapoznani zostali z aplikacja mobilną „Moja Komenda” czyli narzędziem, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów.

Wyjaśniono również założenia oraz sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – aplikacji służącej do komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją.

Wkrótce spotkania w kolejnych miejscowościach gminy Złota.

pełczyska pełczyska

menu-circlecross-circle