W Pełczyskach też się dzieje

Mieszkańcy Pełczysk należą do jednych z najaktywniejszych społeczności pod względem zaangażowania w działalność na rzecz swojej małej ojczyzny. Nic więc dziwnego, że oprócz prac prowadzonych przez samorząd gminy Złota, dodatkowe prace wykonują społecznie, poświęcając swój wolny czas. W ostatnim czasie przeprowadzono remont kuchni w remizie OSP. Prace obejmował skucie tynków, malowanie oraz położenie ceramiki. Zakupiono również wyposażenie w postaci mebli kuchennych. Materiały zapewnił Urząd Gminy w Złotej, natomiast robocizna leżała po stronie druhów z OSP Pełczyska.

Na wykarczowanym i uporządkowanym terenie w centrum wsi ustawiona została drewniana altana. Mała architektura została ufundowana przez prywatnego przedsiębiorcę, byłego mieszkańca Pełczysk.

 

Umowa podpisana
Szukamy domu dla małych kotków
Podziękowano za pracę na rzecz Rady
Radni obradowali
Zapraszamy do udziału w projekcie „Pracownik szyty na miarę”
menu-circlecross-circle