Ważne informacje dotyczące pomocy Uchodźcom

Opublikowano: 2 marca, 2022

Szanowni Mieszkańcy, pomagajmy rozsądnie, czerpmy informacje z wiarygodnych stron.

Przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji dotyczących skoordynowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Przeczytaj jak możesz rozsądnie pomóc.

Szanowni Mieszkańcy, uruchomiony został Magazyn Główny rzeczy dla Uchodźców. Znajduje się on w budynku OSP Pińczów  - ul. 1 Maja 2 (wjazd od ul. Krótkiej). Przed dostarczeniem rzeczy należy najpierw zadzwonić do  koordynatora dyżurującego pod nr. tel. 505 325 790.

Jeśli goszczą Państwo u siebie Uchodźców i potrzebujecie pomocy materialnej, też można dzwonić.

Podczas posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pińczowie, podjęto decyzję, iż zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, prowadzona będzie na specjalnym subkoncie Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie.

Santander Bank

21 1090 2590 0000 0001 4983 1154
z dopiskiem "Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy".

Uwaga!

Dwa punkty skoordynowanej pomocy Uchodźcom z Ukrainy w naszym województwie:

1 - przy Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach - tel. 41 342 12 37

2 - na dworcu PKS.

Prosimy o rejestrowanie uchodźców w punktach recepcyjnych, by mogli korzystać z pełnego pakietu pomocy dla nich przygotowanej.

Punkty wskazują miejsca zakwaterowania uchodźców.

Drodzy mieszkańcy przyjmując uchodźców samodzielnie pod swój dach oczywiście wykazujecie wielkie serca, ale pozbawiacie Waszych gości możliwości korzystania z pełnego pakietu pomocy: statusu uchodźcy, bezpłatnej opieki zdrowotnej, prawa do bezpłatnej edukacji i opieki przedszkolnej dzieci, pomocy finansowej.

Pomagajcie rozsądnie. Kierujcie uchodźców do punktów lub dzwońcie tam zanim pomożecie.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

menu-circlecross-circle