Wędkarze rywalizowali
W dniu 10.05.2026 r. na zbiorniku „Żurawniki” odbyły się spławikowe zawody o mistrzostwo Koła PZW w Złotej. O zimnym poranku na starcie zameldowało się 23 członków koła. Po rozlosowaniu stanowisk rozpoczęła się rywalizacja.
Po zakończonych zawodach rozpoczęło się ważenie i liczenie złowionych ryb. Tym razem tylko 10 uczestników miało coś na haczyku.
Pierwsze trzy miejsca w kategorii seniorów zajęli:
- Morton Robert – 1322 punkty – Mistrz Koła w Złotej na 2026 rok,
- Bochniak Łukasz – 1262 punkty,
- Antoszczyk Łukasz – 972 punkty.
W kategorii kadetów kolejność była następująca:
- Sakwa Oliwier – 421 punktów,
- Sakwa Oskar – 392 punkty.
Wygranym okazałe puchary wręczył Sekretarz Koła.
Zawody zakończyły się wspólnym grillowaniem.
Zarząd Koła dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów i zaprasza na następne zawody, które odbędą się 24.05.2026 roku. Będą to zawody towarzyskie na dwie wędki. Zbiórka o godzinie 4.30, rozpoczęcie o godzinie 5.00. Nagrodami będą talony na sprzęt wędkarski. Zawody odbędą się w Żurawnikach.
Zarząd Koła PZW Złota






