Wyjazd uczniów ZPO Złota do Radia Kielce

Opublikowano: 20 grudnia, 2023

Dnia 15 grudnia uczniowie klas V-VIII pod opieką swoich wychowawców i pedagoga szkolnego udali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach działającego przy  Radiu Kielce. Wyjazd ten był kontynuacją zajęć edukacyjnych, które miały miejsce w naszej szkole w listopadzie, a poruszały zagadnienie zjawiska dezinformacji i krytycznej analizy treści publikowanych przez media głównie za pośrednictwem Internetu. Tym razem uczniowie mieli okazję obserwować codzienną pracę dziennikarzy radiowych, zobaczyć pomieszczenia, sprzęt i technologie  wykorzystywane w dziennikarskiej pracy radiowca. Otrzymali od wydawcy dnia informacje o sposobach weryfikacji i etapach gromadzenia rzetelnej treści do serwisu informacyjnego nadawanego na żywo oraz powstawania artykułu na stronę internetową Radia Kielce. Dowiedzieli się na czym polega manipulacja w mediach. Byli też naocznymi świadkami pracy realizatora dźwięku. Z zaciekawieniem słuchali o pracy w radiu. Uczennica klasy VII – Anna Rasińska skorzystała z szansy zagrania w sali koncertowej Radia Kielce wybranego przez siebie utworu na fortepianie, na którym grał sam Włodzimierz Pawlik - wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej, lider formacji Włodek Pawlik Trio, a także laureat nagrody Grammy za płytę "Night in Calisia".

Przy okazji pobytu w Kielcach, młodzież udała się do galerii Korona na zakupy świąteczne dla swoich bliskich. Miała czas wolny na odpoczynek, rozmowy i wspólny posiłek zacieśniający więzi koleżeńskie.

Ufamy, że zdobyta m.in. w Radiu Kielce wiedza, zaprocentuje w przyszłości u uczniów większym krytycyzmem wobec docierających z mediów wiadomości. Kto wie? A może spotkanie z dziennikarzami zainspirowało któregoś ucznia do wyboru w przyszłości takiego zawodu?

Autor tekstu: Barbara Nowakowska. Autor zdjęć: Bożena Krawczyk, Barbara Nowakowska

radio

menu-circlecross-circle