Złota: Zatruty myszołów wrócił do natury [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: 26 kwietnia, 2022

Po kilkunastodniowej rekonwalescencji w Ptasim Azylu w Złotej w powiecie pińczowskim młoda 3-letnia samica myszołowa powróciła do swojego środowiska naturalnego. Do ośrodka, trafiła z oznakami bardzo silnego zatrucia.

Ptaka znalazła rodzina państwa Płonków z Żernik Górnych koło Buska-Zdroju. Myszołowa dostrzegli na jednym z pól. Leżał obok nadgryzionego gołębia przywiązanego do balotu słomy.

Tadeusz Ptak

- Doszliśmy do wniosku, że gołąb mógł być celowo zatruty i stanowił pułapkę na ptaki drapieżne - poinformowała Agnieszka Płonka.

- Znaleźliśmy go w drugi dzień świąt. Był ledwo żywy. Szukaliśmy pomocy. Dzięki weterynarzom z Buska-Zdroju dowiedzieliśmy się, że w Złotej istnieje ptasi azyl. Napisaliśmy do właściciela ośrodka wiadomość i po kilku minutach oddzwonił. Szybka pomoc i zabiegi weterynarzy dały rezultaty – podkreśliła.

 

menu-circlecross-circle