Ratownicy w Gminie Złota

Opublikowano: 16 lutego, 2021

W niedziele 14 lutego 2021 r. dobiegł końca Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zorganizowany w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej. Kilkunastu uczestników, których trzon stanowili druhowie OSP Złota przystąpiło do egzaminu sprawdzającego nabytą w czasie kursu wiedzę i umiejętności.  Kursanci zaliczając  przed Komisją egzaminacyjną część teoretyczną i praktyczną egzaminu w komplecie  uzyskali tytuł ratownika i otrzymali stosowne zaświadczenia. Dzięki nabytym umiejętnościom „nowo upieczeni ratownicy” będą w stanie udzielać profesjonalnej pomocy osobom w stanie zagrożenia ich zdrowia i życia. Wzrosło tym samym bezpieczeństwo nie tylko  mieszkańców gminy, ale też bezpieczeństwo mieszkańców województwa, bowiem w kursie uczestniczyły też osoby z innych powiatów naszego regionu.

Zarząd OSP Złota dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kursu, sfinansowanego w całości ze środków unijnych, w tym szczególne słowa podziękowania dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach i firmy „MEDI-MUZ” Zbigniewa Skrzypka.

Specjalne słowa uznania dla osób prowadzących kurs, których niezwykłe umiejętności przekazania swojej wiedzy i prezentowany „w każdym calu” profesjonalizm sprawiły, że dla słuchaczy kurs ten był nie tylko źródłem zdobytej wiedzy, ale też ciekawym doświadczeniem życiowym, które pozostanie w ich pamięci na długie lata.

DZIĘKUJEMY !!!

Autor: Wiesław Pieczonka, OSP Złota. Zdjęcia: pb, chroberz.info

menu-circlecross-circle