Cytomammobus ŚCO – badania w Złotej

Opublikowano: 15 marca, 2021

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach odwiedzi gminę Złota. Zachęcamy mieszkanki województwa świętokrzyskiego do korzystania z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata.

Badanie odbędzie się 31.03.2021 r. w Złotej. Każda Pani otrzyma upominek.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00.  Uwaga! Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

menu-circlecross-circle