Dofinansowanie dla Stowarzyszeń z terenu Państwa Gminy - edukacja ekologiczna

Opublikowano: 27 stycznia, 2023

Miło jest nam poinformować, że na terenie Państwa Gminy został uruchomiony program eko-PROFIT - REcycling to się opłaca, w ramach którego są realizowane projekty ekologiczne, skierowane do wybranych grup Państwa mieszkańców :

• ekoGospodynie (Koła Gospodyń Wiejskich)
  • ekoREmiza (Ochotnicze Straż Pożarna)
  • ekoDziałkowiec (Rodzinne Ogrody Działkowe)
  • ekoLokator (Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe)
  • ekoKlub (Kluby Sportowe)
  • ekoStowarzyszenie (Stowarzyszenia)
  • ekoFirma  (Przedsiębiorstwa, Instytucje)
  • ekoHufiec (Harcerze i Skauci)

W ramach programu eko-PROFIT - REcycling to się opłaca każdy uczestnik, który wyrazi zainteresowanie przystąpieniem do Programu (np. Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, ….) bierze aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów.

Uczestnicy poprzez propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją statutową działalność (każdy uczestnik otrzymuje wynagrodzenie za każdy kilogram zebranego sprzętu i baterii). Projekt nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi po stronie Gminy ani uczestników.

Dodatkowo, na Państwa życzenie możemy przygotowywać zestawienia zawierające masy zużytego sprzętu oraz baterii/akumulatorów zebranych na terenie Państwa Gminy w ramach programu eko-PROFIT, którą Gmina może zaliczyć na poczet poziomów odzysku i recyklingu.

Strona internetowa programu (https://eko-profit.pl/, +48 693 340 425, eko-profit@remondis.pl)

Prosimy o Państwa zgodę na wysłane szczegółowych informacji dotyczącej programu eko-Profit.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Maciej Gąkowski

REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.
Ekologiczna 2 // 05-870 Błonie
M +48 607 910 572