Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowano: 28 marca, 2023

W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie: przewodniczący Artur Karasek (PSP Pińczów), sekretarz Agata Klasińska (PSP Pińczów), Jolanta Fichtel (Wicewójt), Adrian Oziębłowski(Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Złotej)  oraz Ryszard Nowak (Wiceprezes OSP Złota).

Po ocenie przez komisję prac pisemnych i odpowiedzi ustnych ustalono następującą kolejność:

Szkoły podstawowe – ZPO Złota, gr. I:

1. Paweł Niedbalski
  2. Wojciech Ostrowski
  3. Jakub Krawczyk

Szkoły podstawowe – ZPO Złota, gr. II:

1. Oliwier Węziak
  2. Aleks Niedbalski
  3. Adrian Bochenek
  4. Filip Kawiński
  5. Aleksander Roda.

Szkoły ponadpodstawowe - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu:

1. Daniel Bochenek
  2. Mateusz Paździurski
  3. Kacper Berowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez wójta gminy Złota Tadeusza Sułka w asyście komisji sędziowskiej.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach (2 najwyższe miejsca) uzyskali awans do eliminacji powiatowych. W tym roku eliminacje wojewódzkie odbędą się również w Pińczowie.