Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 43 - woj. swietokrzyskie, 2023-07-10

Opublikowano: 10 lipca, 2023

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 43
Zjawisko: susza hydrologiczna
Stopień: nie dotyczy

Ważność: od godz. 10:30 dnia 10.07.2023 do odwołania
Obszar: Iłżanka, Radomka, Pilica od Zb. Sulejów (łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie)
Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni Iłżanki, Radomki i Pilicy od Zb. Sulejów spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%
Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: SUSZA HYDROLOGICZNA Ilzanka, Radomka, Pilica od Zb. Sulejow od 10:30/10.07.2023 do odwolania. W zwiazku z wystepujacymi niskimi przeplywami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni Ilzanki, Radomki i Pilicy od Zb. Sulejow spodziewane jest dalsze utrzymywanie sie przeplywow wody ponizej SNQ. Szczegoly na meteo.imgw.pl

menu-circlecross-circle