UWAGA! CSIRT NASK ostrzega

Opublikowano: 24 maja, 2022

Szanowni Państwo, przekazujemy ostrzeżenie opublikowane przez CSIRT NASK o zmasowanej kampanii e-mailowej.

Cyberprzestępcy podszywają się pod różne polskie firmy i wysyłają wiadomości e-mail z załącznikiem o nazwie "specyfikacja.xlsx". Pod pretekstem rzekomej prośby o przekazanie oferty (np. cennika usług) próbują nakłonić do otworzenia arkusza załączonego do wiadomości. Otwarcie załącznika doprowadzi do instalacji złośliwego trojana z rodziny Xloader / Formbook.

Więcej informacji o kampanii cyberprzestępców znajdą Państwo na stronie FB CSIRT NASK  / CERT Polska oraz w artykule w naszej bazie wiedzy.

Przypominamy również, żew całym kraju do 31 maja obowiązuje 3 stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Zachęcamy też do zapoznania się z najnowszymi publikacjami w bazie wiedzy cyberbezpieczeństwa.

menu-circlecross-circle