XIII Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym (foto, wideo)

Opublikowano: 18 marca, 2024

W sobotę, 09 marca 2023 r. w Hali Sportowej w Złotej, odbył się XIII Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym o Puchar Wójta Gminy Złota. Wydarzenie, które przyczynia się do promocji aktywności fizycznej z wykorzystaniem własnej masy ciała, bez konieczności dostępu do specjalistycznych i drogich urządzeń.

trójbój

trojboj trojboj trojboj

Wydarzenie to nie tylko aspekt sportowy ale również artystyczny. W programie zobaczyliśmy występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Złota, a także uznanych gimnastyków i akrobatów, m.in. Daniela Barańskiego – finalistę Ninja Warrior, Agnieszki Marczak, Jadwigi Krowiak – finalistek Mam Talent. Ze swoim programem wystąpiła również dwukrotna mistrzyni Polski w Pole Dance Oliwia Prędki. Prowadzącym imprezę, był niezawodny w tej roli, sekretarz gminy Złota Ireneusz Gołuszka, który zna historię tej imprezy od podszewki.

Gimnastyczny Trójbój Sprawnościowy obejmował podciąganie na drążku, pompki na komendę "góra – dół" oraz skłony tułowia w przód z pozycji leżącej. Konkurencje bardzo widowiskowe i emocjonujące z towarzyszącymi im ciekawymi występami artystycznymi oraz sportowymi.

wyniki wyniki wyniki wyniki wyniki wyniki

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a najlepsi w swoich klasyfikacjach i klasyfikacji generalnej okazałe puchary oraz statuetki za najlepszy wynik w konkurencjach; podciąganie na drążku, wznosach tułowia oraz pompkach na komendę. Wyróżniony został także najmłodszy zawodnik turnieju Wiktor Litwiński (UKS ZPO Złota) 0 14 lat oraz najstarsi - Tadeusz Homańczuk i Edward Kordon - 64 lata. Statuetki otrzymali także najstarsi zawodnicy turnieju. Nad całością widowiska czuwał pomysłodawca i organizator, prezes UKS Złota Marek Purchla.

Padł nowy rekord pompek na komendę - 305 powtórzeń wykonał Tadeusz Homańczuk.

Uroczystej dekoracji uczestników dokonali Mójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, w asyście Przewodniczącego Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusza Gołuszki oraz przedstawiciela Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, starszej wizytator Ireny Sobieraj, Dyrektor ZPO Złota Marioli Warzechy oraz majora Stanisław Kasza z Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Zdjęcia: pinczow24.pl

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

Instytucje i osoby prywatne które wsparły organizację trójboju:

 1. Urząd Gminy Złota
 2. Bank Spółdzielczy Pińczów
 3. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
 4. Starostwo Powiatowe w Pińczowie
 5. LGD Ponidzie
 6. Marian i Jarosław Kopała Firma Metal-Kop
 7. Władysław Podraza Firma Agropole
 8. Małgorzata i Sebastian Gnacik Firma Jul-Met
 9. Jakub i Katarzyna Ziółkowscy Firma AluPlanet
 10. Fundacja Vive Serce Dzieciom- Grażyna Jarosz
 11. Dorota i Robert Jagodzińscy Firma Rostal
 12. Zagbud Sabina i Rafał Kabat
 13. Firma Peso –Waldemar Bober
 14. Firma Remontowo Budowlana ,,Jędrek-Andrzej Kępski”
 15. Krzysztof Samek Firma Transportowa
 16. Wojciech Bryła Firma Woj-Tech
 17. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej –Urszula Sroka - Kurek
 18. Kopalnia Gipsu Leszcze – Leszek Irla
 19. Gospodarstwo Rolne – Tomasz Szczęsny
 20. Sharp Bike Sprzedaż i Serwis Rowerów- Mariusz Dolężek
 21. Kraina Miodu Opatowiec- Maciej Małek
 22. Dom Weselny ,,Monika”- Monika i Michał Nowaccy
 23. Firma Rzepka- Arkadiusz Rzepa
 24. Zakład Wędliniarski Nieprowice- Kamil Walczyk
 25. Firma AN-Bud wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego-Aneta Orkisz Nieprowice
 26. Agro Harverst Złota-Artur Siemieniec
 27. Podoklinika –Natalia Zając
 28. Ogrodnictwo Krzak Brzeście
 29. Aneta i Krzysztof Molenda
 30. Małgorzata Woźniak

menu-circlecross-circle