Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Opublikowano: 21 września, 2023

19 września 2023 roku uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi nauczycielami odbyli ciekawą wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte w Nidarium. Wzięły udział w prelekcjach, pokazach i warsztatach. Pracownicy Parków Krajobrazowych w ciekawy sposób opowiadali o zwierzętach, które możemy spotkać na Ponidziu oraz o tym jak ważne jest, aby dbać o środowisko naturalne. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które żyją na naszym terenie. Oglądały żaby, żółwie oraz ryby w ogromnym akwarium. Z dużym zaciekawieniem słuchali historii o złotych rybkach (połyskujących karasiach), które można spotkać w naszej rzece Nidzie. Największe zainteresowanie wzbudziły pokazy lotów sowy i sokoła. W czasie warsztatów plastycznych uczniowie wykonali opaskę z kwiatem dziewięćsiła oraz zakładki ze zwierzętami. Poznały też pracę geologów i oglądały przez lupę skamieliny. Na pamiątkę każde dziecko zabrało do domu wylosowany fragment skały wapiennej lub gipsowej pochodzącej z Ponidzia.

/ZPO Złota/

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

UMIAN

menu-circlecross-circle