Egzamin na kartę rowerową

Opublikowano: 20 czerwca, 2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie przeprowadzili w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Zainteresowani uczniowie, aby zdobyć kartę rowerową, musieli podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pod nadzorem policjantów zdawali część praktyczną, która poprzedzona była egzaminem teoretycznym przeprowadzonym w szkole. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane były praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani musieli też zaprezentować, jak rowerzysta powinien, zgodnie z przepisami, zachowywać się w miejscach włączania się do ruchu, na skrzyżowaniach i w wyznaczonym miejscu przejścia dla pieszych.

egzamin

Uczniowie zakończyli egzamin sukcesem i już z rąk Pani dyrektor otrzymali stosowny dokument uprawniający do jazdy jednośladem. Spotkanie z policjantami było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Egzamin przeprowadzili Aspirant Dawid Mucha oraz dzielnicowy Paweł Machynia w obecności przygotowującego grupę Marka Purchli. Życzymy nowym posiadaczom karty rowerowej bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i satysfakcji z jazdy na rowerze.

menu-circlecross-circle