Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Ludzie z pasją" w Klubie "SENIOR+" w Pełczyskach

Opublikowano: 7 lipca, 2023

W dniu 22 czerwca 2023 r. w Klubie Senior+ w Pełczyskach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją". Tym razem naszym gościem była Pani Anna Steckiewicz, komendant hufca ZHP Pińczów oraz nauczyciel ZSCKR w Chrobrzu. Pani Anna wprowadziła nas w temat Szlaków Jakubowych w Polsce i na świecie, a także podzieliła się ciekawostkami i własnymi, praktycznymi doświadzeniami z przemierzonych już szlaków, które biegną również i  przez tereny naszej gminy Złota.

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago –  jest to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w Hiszpanii. Droga św. Jakuba na dobre już zagościła w Polsce. A i nasz kraj wrócił do sieci pątniczych szlaków prowadzących do Santiago de Compostela. Niezapomnianą chwilą będzie wizyta w kościele św. Jakuba w Probołowicach, którego wnętrze – stropy i ściany pokrywa cenna polichromia wykonana na płótnie. W prawym, bocznym ołtarzu świątyni znajduje się obraz św. Jakuba Apostoła z kijem pielgrzymim, księgą i chustą.

Osobiste wyzwanie, kontakt z naturą, duchowa podróż ... Powodów odbycia tej wycieczki jest tyle, ilu jest pielgrzymów. Bez względu na powód, prawda jest taka, że ​​to doświadczenie warto jest przeżyć przynajmniej raz w życiu.

Przypomnijmy, że gościem poprzedniego spotkania w ramach cyklu "Ludzie z pasją" był pan Adam Kocerba - muzyk, animator i dokumentalista kultury ludowej folkloru muzycznego, a także założyciel i kierownik artystyczny kapeli ludowej „Działoszacy”.

Galeria

menu-circlecross-circle