ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - „WAKACJE Z WOT”

Opublikowano: 23 czerwca, 2023

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! Już tylko dwa dni dzielą nas od wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – Wstąp do 10 ŚBOT i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Skierowany jest on przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła - podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz dowódca WOT.

wakacje

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Chcemy w ten sposób ułatwić im udział w szkoleniu i wykorzystać potencjał tych, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, a ze względu na obowiązki nie mogą tego zrobić w ciągu roku szkolnego czy akademickiego – podkreśla płk Sławomir MACHNIEWICZ dowódca 10 ŚBOT.

Zapraszamy wszystkich chętnych, przede wszystkim uczniów, studentów i nauczycieli. Program „Wakacje z WOT” zawsze cieszył się w woj. świętokrzyskim dużym zainteresowaniem – dodaje ppor. Daniel WOŚ Rzecznik Prasowy 10 ŚBOT.

Szkolenie podstawowe w ramach programu „Wakacje z WOT” dało mi wiele korzyści i doświadczeń. Tam właśnie poprawiłam swoją kondycję fizyczną i wytrzymałość, w grupie pozytywnie zakręconych osób które do dziś są moimi przyjaciółmi – podkreśla szer. Anna z 10 ŚBOT uczestniczka zeszłorocznej edycji projektu.

Szkolenie podstawowe tzw. szesnastka w ramach programu Wakacje z WOT, 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizuje w terminie 8-23 lipca natomiast szkolenie wyrównawcze 16-23 lipca. „Szesnastkę” którą ochotnicy odbędą zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość odbędzie się 23 lipca w Ostrowu Świętokrzyskim.

Program szkolenia podstawowego organizowanego w czasie wakacji nie różni się od programu obowiązującego podczas szkolenia prowadzonego w innych terminach w ciągu roku.

 Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP. Na wszelkie pytania odpowie telefonicznie nasz rekruter, nie zwlekaj dzwoń: 609 627 335 !

menu-circlecross-circle