Akademia Bezpiecznego Puchatka w ZPO Złota

Opublikowano: 15 stycznia, 2024

Uczniowie klas I-III ZPO Złota biorą  udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego tematem jest bezpieczeństwo dziecka ujęte w pięciu obszarach. Oprócz szkoły są to: dom, internet, relacje z rówieśnikami oraz droga. Program wspiera dzieci w zachowywaniu bezpieczeństwa. W końcu wiedza o tym, jak zachowywać się bezpiecznie działa lepiej, niż niejedno ubezpieczenie!.

Cykl lekcji o bezpieczeństwie zakończy się Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa, a po wypełnieniu przez nauczyciela Ankiety Podsumowującej szkoła otrzyma Certyfikat i wzór Dyplomu dla uczniów.

Realizując ten program dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, które w przystępny sposób pokażą im, jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych. Ciekawa i atrakcyjna forma przekazu na pewno przyczyni się, do tego, że dzieci szybciej zapamiętają przekazane im informacje przez Super Bohaterów.

Również dla Państwa jako rodziców na stronie Akademii Bezpiecznego Puchatka w Strefie dla rodziców znajduje się szereg artykułów o bezpieczeństwie dziecka na co dzień np.

1. Zdrowe relacje z rówieśnikami – dlaczego warto uczyć ich już najmłodsze dzieci?

2. 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – dlaczego Twoje dziecko powinno go znać?

3. Ferie zimowe z dzieckiem. Jak się bawić, aby było bezpiecznie?

4. Bezpieczeństwo dziecka w domu. 6 ważnych zasad, o których powinieneś pamiętać

5. Dziecko na drodze. O czym trzeba pamiętać, aby zadbać o jego bezpieczeństwo?

Zapraszam do przeczytania artykułów:

https://akademiapuchatka.pl/

Źródło: ZPO Złota

zpo zpo

menu-circlecross-circle