Grali o Puchar Wójta (foto)

Opublikowano: 10 lipca, 2023

W sobotę, 8 lipca na boisku wielofunkcyjnym ZPO Złota rozegrany został Turniej o Puchar Wójta Gminy Złota w piłce nożnej seniorów. W rozgrywkach wzięło 5 drużyn, które w okresie zimowym korzystają z hali sportowej w Złotej.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Pojedynki stały na wysokim poziomie, a zawodnicy  pokazali duże umiejętności. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. FC Królewscy
  2. Cieszkowy
  3. Gladiator
  4. Niegosławice
  5. Well FC

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Krystian Kądzielski z FC Królewscy  - 7 bramek, a najlepszym bramkarzem uznano Huberta Molo z drużyny Cieszków.

Najlepsze drużyny otrzymały piłki, medale, a zwycięzca rozgrywek efektowny puchar oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył patron turnieju wójt Tadeusz Sułek.

Turniejowe mecze sędziowali Marek Sobura i Marcin Karpiński. Sędziami stolikowym był Zuzanna Godzic i Julia Purchla. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Marek Purchla. Opiekę medyczna sprawował Paweł Kumor.

Przed turniejem seniorów uroczyście zakończono sezon halowy grup młodzieżowych.

Zdjęcia: Julia Purchla