Informacja dla Kół Gospodyń Wiejskich o naborze do programu z dofinansowaniem

Opublikowano: 8 lutego, 2024

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o przekazanie informacji do wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z Państwa gminy o naborze do programu społecznego „Danie Wspólnych Chwil”.

Nabór do edycji 2024 naszego Programu wystartował 5.02. W programie Koła organizują posiłki wspólnotowe dla seniorów ze swojej wsi lub okolic. Od Fundacji Biedronki otrzymują na ten cel kody na zakupy o wartości 8 000 zł.

Program ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest aktywizacja oraz integracja społeczna seniorów. W ostatniej edycji wzięło w nim udział 750 Kół z całego kraju, a łącznie już ponad 1000. W tym roku na Koła czeka 1100 miejsc.

Program „Danie Wspólnych Chwil” zdobył dwie prestiżowe nagrody — Złoty Spinacz w kat. „Wydarzenie społeczne” oraz międzynarodową — Stevie Award.

Niezbędne informacje na temat programu i sposobu rejestracji znajdują się w przesłanym Załączniku. Szczegóły w Regulaminie Programu.

Mamy nadzieję, że Koła z Państwa gminy chętnie wezmą udział w naszym projekcie, a seniorzy z ich wsi zyskają nowe okazje do integracji.