„Mandala – kreatywna medytacja”. Warsztaty antystresowe dla Seniorów

Opublikowano: 3 kwietnia, 2024

Klub SENIOR+ w Pełczyskach zaprasza Seniorów (osoby 60+) z terenu gminy Złota na bezpłatne warsztaty antystresowe „Mandala – kreatywna medytacja”.

Mandala to rysunek na planie koła wywodzący się z kultury hinduskiej. Nazywana jest także obrazami pełni, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. Kolorowanie mandali to swoista sztuka terapeutyczna, która oprócz doskonałych rezultatów takich jak redukowanie objawów stresu, dostarcza również wiele przyjemności i satysfakcji z ukończonego obrazu. Ich tworzenie rozwija kreatywną wyobraźnię, uspokaja, ale także pozwala na porządkowanie życia. Aby zacząć przygodę z kolorowanie mandali, nie potrzeba zdolności artystycznych. Aby poczuć ich terapeutyczną moc wystarczy przywołać własną wyobraźnię.

Dobór barw mandali można interpretować i w ten sposób odkryć tajemnice swojego wnętrza, nastroju. Spróbuj pokolorować swoją mandalę i odczytać jej symbolikę – może dowiesz się o sobie czegoś nowego?

Materiały plastyczne zapewnia organizator. W ramach warsztatów uczestnicy nabędą podstawową wiedzę na temat sztuki buddyjskiej.

Warsztaty rozpoczną się w dniu 4 kwietnia (czwartek) 2024 roku o godz. 14:00 w siedzibie Klubu SENIOR+ w Pełczyskach.

Przyjdź, zapewnij sobie chwilę na medytację i odkryj magiczną moc mandali!

mandala warsztaty

menu-circlecross-circle