Muzyka klasyczna rozbrzmiewała w Złotej

Opublikowano: 6 lipca, 2021

W minioną niedzielę, kościół parafialny pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej gościł uczestników niezwykłego muzycznego wydarzenia - koncertu w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

Złocką świątynię wypełniły utwory m.in. Fryderyka Chopina, Edwarda Elgara, Stanisława Moniuszki, Piotra Czajkowskiego czy Gaetano Donizettiego, których wykonawcami byli wybitni wirtuozi Tomasz Strahl (wiolonczela), Klara Kraj (fortepian), Artur Jaroń (fortepian), a także baryton Adrian Janus.

Licznie zgromadzona publiczność, dzięki wsparciu samorządu Gminy Złota, mogła doświadczyć niezwykłego spotkania z muzyką klasyczną. Podpisujemy się pod słowami wójta Tadeusza Sułka oraz sekretarza Ireneusza Gołuszki i mamy nadzieję, że festiwal zagości na stałe w Złotej.

Autor: UG Złota.
Zdjęcia: GBP w Złotej

Galeria

menu-circlecross-circle