Nowa atrakcja turystyczna Ponidzia. Umowa z projektantem podpisana

Opublikowano: 15 lutego, 2023

Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Złota Ewy Pawełczak, wraz z samorządowcami z gminy Pińczów i Nowy Korczyn, podpisał umowę z projektantem trasy rowerowej z Pińczowa do Nowego Korczyna. Ścieżka będzie liczyła około 40 kilometrów.

Projektowana trasa, w większości zostanie poprowadzona po śladzie nieczynnej kolejki wąskotorowej. Asfaltowa, dwukierunkowa trasa będzie mieć od 2 do 3 metrów szerokości. Dla rowerzystów przygotowanych zostanie kilkanaście miejsc do odpoczynku z wiatami i stacjami napraw rowerów.

Nowy trakt będzie się łączyć m.in. z wiślaną trasą rowerową w kierunku Krakowa i ścieżką edukacyjno-przyrodniczą łączącą Świętokrzyskie z Małopolską, która prowadzi z Wiślicy przez gminę Opatowiec, Czarnocin, Kazimierzę Wielką, aż do Lekszyc.

– Podpisana umowa to kolejny krok w realizacji zapowiadanej kilkanaście lat temu ścieżki – podkreślił wójt Złotej Tadeusz Sułek. Dodał, że na terenie gminy powstanie szlak prowadzący pośród pól i łąk. Część trasy np. w Wojsławicach zostanie przeprowadzona brzegiem Nidy.

– Rowerzyści będą jechać przez bardzo ciekawy przyrodniczo teren m.in. przez Park Dworski w Chrobrzu, obok Pałacu Wielopolskich. W sumie na terenie gminy Złota powstanie niemal 14 km ścieżki w całości po torowisku. Będzie kilka przejazdów przez drogę powiatową, ale zostaną one oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi – dodaje.

umowa

menu-circlecross-circle