,,Odblaskowa szkoła” – miasteczko ruchu drogowego

Opublikowano: 24 października, 2023

Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze? – na to pytanie doskonale znają odpowiedź nauczyciele wychowania fizycznego - p. M. Purchla i p. R. Siemieniec, którzy odgrywają ważną rolę w przygotowaniu swoich podopiecznych do bezpiecznego poruszania się na drodze. Panowie wuefiści wraz z uczniami klas IV a/b przygotowali na boisku wielofunkcyjnym  mini miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.

Miasteczko to umożliwia dzieciom praktyczne ćwiczenia w ruchu drogowym oraz skutecznie ułatwia zrozumienie podstawowych zasad, jakie obowiązują pieszych i rowerzystów, a także osób kierujących innymi pojazdami. Uczniowie podczas tej lekcji prawidłowo nazywali znaki drogowe, znali zasady ich stosowania, realizowali własne pomysły na stworzenie ulic.

Zagrożenia występujące na drodze często wymagają od nas myślenia logicznego, wiązania przyczyny ze skutkiem. Dlatego wychowanie komunikacyjne jest ważnym elementem w kształtowaniu świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a w naszej szkole łączymy teorię z praktyką tworząc mini miasteczko ruchu drogowego.

ZPO Złota

miasteczko miasteczko

menu-circlecross-circle