Pokaz Carvingu w chroberskim klubie „Senior+”

Opublikowano: 23 września, 2021

W środę 22 września w Klubie „Senior+” w Chrobrzu odbył się pokaz Carvingu. W tajniki tej pochodzącej z Azji sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wprowadziła naszych seniorów pani Elżbieta Sadura, wieloletni nauczyciel ZSCKR w Chrobrzu. Seniorzy mieli okazję nie tylko przyglądać się procesowi powstawania tych małych dzieł sztuki, ale również  brać w nim aktywny udział.

Carving w krajach azjatycki znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się on z Tajlandii. Jest tradycyjnym elementem tajskiego święta Loy Krathong i jest uznawany za dziedzictwo narodowe Tajlandii. Na początku XXI wieku carving stał się popularny także w innych częściach świata, w tym w Europie.

Dziś carving jest także dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

klub seniora

menu-circlecross-circle