Pomagają

Opublikowano: 1 marca, 2021

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, co to zachowania proekologiczne. Na co dzień segregują śmieci i włączają się aktywnie w akcje zbierania różnych odpadów. Tym razem bodźcem do kolejnej zbiórki był zakup przez UG w Złotej
i zamontowanie w pobliżu szkoły metalowego pojemnika w kształcie serca. Już następnego dnia dzieci z klas I i III z wielkim zaangażowaniem wrzucały do niego plastikowe nakrętki. Jak widać na zdjęciach, serce zapełniło się już prawie do połowy.

Zbieranie nakrętek ma wiele plusów. Nie dość, że pomagamy w recyklingu, to jeszcze przy okazji niesiemy pomoc potrzebującym osobom. Mamy nadzieję, że wrzucanie nakrętek „do serca” stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, ale też wszystkich mieszkańców Chrobrza.

Segregujmy! Wrzucajmy! Pomagajmy!


Kilka dni temu pisaliśmy, że drugi w gminie pojemnik na nakrętki, w kształcie serca, został ustawiony w Chrobrzu przy ul. Chrobrego. Ochotnicy z miejscowej OSP nie próżnowali i dziś w zasadzie zapełnili "serce". Brawa za postawę, nie tylko w akcjach bojowych, ale również i tych społecznych!

menu-circlecross-circle