Przedszkolaki z mikołajkową wizytą w Klubie Seniora

Opublikowano: 5 grudnia, 2022

1 grudnia 2020r. przedszkolaki z grupy Motylki i grupy Biedronki wraz z wychowawczyniami odwiedziły pobliski Klub Seniora w Złotej. Celem tej wizyty było uczestnictwo najmłodszych w czytaniu literatury przez seniorów, a tematem przewodnim zbliżające się wielkimi krokami i mocno oczekiwane Mikołajki.

Seniorzy przeczytali dzieciom wybrane specjalnie na tę okazję wiersze związane z postacią św. Mikołaja. Przedszkolaki odwdzięczyły się natomiast zaśpiewaniem kilku piosenek o tematyce świątecznej oraz zaprezentowaniem układu choreograficznego do skocznej muzyki.

To sympatyczne spotkanie zwieńczyła wspólna fotografia i słodki poczęstunek. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia maluchy wraz z życzeniami podarowały seniorom własnoręcznie wykonane prace z podobizną św. Mikołaja oraz stroik świąteczny.

W ten sposób rozpoczęła się współpraca Samorządowego Przedszkola w Złotej z sąsiedzkim Klubem Senior+ i wiemy już, że literatura łączy pokolenia. Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Klubie Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

Serdecznie dziękujemy seniorom za mile spędzone razem chwile i już snujemy plany o dalszej współpracy.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.

mikołaj

menu-circlecross-circle