Relacja festyn dożynkowy - Złota 2023

Opublikowano: 23 sierpnia, 2023

W niedzielę odbył się festyn dożynkowy – Złota 2023. W kościele parafialnym w Złotej, Mszę Świętą w intencji rolników oraz ich rodzin odprawił proboszcz ksiądz dr Grzegorz Kaliszewski.

dożynki

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na pobliski stadion gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z tegorocznym świętem plonów. Delegacje sołectw gminy Złota; KGW Złocowianki, KGW Chrobrzanki, KGiGW Pełczyska, KGW Nieprowianki, sołectwa Kostrzeszyn, sołectwa Niegosławice, sołectwa Probołowice oraz KGW Stawiszyce, zaprezentowały przepiękne wieńce dożynkowe oraz przekazały na ręce gospodarza gminy – Wójta Tadeusza Sułka okazałe bochny chlebów, wypieczone z tegorocznych zbóż.

dożynki

Następnie odegrano tradycyjną Rotę, a mieszkańców Gminy oraz Gości przybyłych na dożynki powitał Wójt Tadeusz Sułek. Prowadzący uroczystość Sekretarz Gminy Złota Ireneusz Gołuszka oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej Jolanta Piwowarska zaprosili wszystkich na część artystyczną, w której wystąpiły „Złocowianki”, zespół „Przystań”, OSP Pełczyszczanie, „Senioritki” oraz zdolna młodzież z ogniska muzycznego przy gminnej bibliotece.

dożynki

Gwiazdą wieczoru była wschodząca gwiazda disco polo - Nika. Natomiast całość imprezy zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem Respect.

dożynki

Dożynkom towarzyszyły liczne wystawy rolnicze, m.in. kół gospodyń wiejskich, bogate stoisko Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Chrobrza, a także Urzędu Gminy Złota. Nie zabrakło wyrobów regionalnych oraz przepysznych potraw. Gminę Złota, na dożynkach powiatowych, które odbędą się w najbliższą sobotę, reprezentować będzie wieniec wykonany przez sołectwo Niegosławice na czele z sołtys Darią Golowską.

dozynki

dożynki

Dzieci bawiły się z pełnymi energii animatorami, a całość dopełniły konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i tych trochę starszych.

Lista sponsorów Dożynki 2023r.  Gmina Złota

1. Rada i Zarząd Banku Spółdzielczego w Pińczowie,
  2. Jadwiga Irla Radna Rady Powiatu Pińczowskiego, Prezes Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego ,,Dla Ponidzia,”
  3. Jakub Owczarski – Stawiszyce,
  35. Konrad Gołąb PPHU CONER- Sędziszów,
  36. Marcin Szczepański FHU Krismal – Stawiszyce,
  37. Mariola i Marcin Paździor – Złota,
  38. ,,Złoty Kebab” w Złotej.

>> GALERIA ZDJĘĆ<<