Relacja z Narodowego Czytania

Opublikowano: 12 września, 2023

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, to wydarzenie organizowane pod patronatem Prezydenta RP. Lekturą tegorocznego czytania jest powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Zgromadzeni mogli wysłuchać w scenerii kwiatowej m.in. rozdziału pierwszego powieści opisującego przepiękne widoki okolic Grodna, poznali głównych bohaterów powieści, a także przedstawicieli środowiska szlacheckiego. Nad Niemnem jest najbardziej znaną powieścią autorki. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Akcja Narodowego Czytania jest doskonałą okazją, aby uczniowie, młode pokolenia docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych lektorów.

Dziękujemy naszemu talentowi Anice Owczarskiej za uświetnienie naszego czytania przepięknym występem. Anika wykonała dwa utwory na flecie poprzecznym. Pierwszy utwór to : The Red Sarafan,oraz drugi utwór Druga część zimy Vivaldiego. Dziękujemy Zespołowi Szkół Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu i Zespołowi Placówek Oświatowych w Złotej za zaangażowanie, czytanie i obecność. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas przy lekturze. Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki oraz do obejrzenia Galerii Zdjęć z Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej w roku 2023.

czytanie

menu-circlecross-circle