SENIORZY Z GMINY ZŁOTA NA WOJEWÓDZKICH SENIORALIACH W BUSKU-ZDROJU

Opublikowano: 20 czerwca, 2023

W dniu 14 czerwca 2023 roku na terenie Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju odbyły się Senioralia, których organizatorem był Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach. To wydarzenie, promujące rządowy program „Senior+”, dzięki któremu powstają m.in. kluby i domy dla osób w jesieni życia. Na wojewódzkim święcie Seniorów nie mogło zabraknąć również Klubów z terenu gminy Złota, tj. Klubu Senior+ w Chrobrzu, Klubu Senior+ w Złotej oraz Klubu Senior+ w Pełczyskach.

Nie zabrakło występów wokalnych, w tym również występu reprezentantów naszego Klubu, czyli zespołu SENIORITKI z Klubu Seniora w Złotej. Panie zaprezentowały swoje autorskie teksty napisane do doskonale wszystkim znanych ludowych melodii. Na koniec występu uraczyły zebranych gości specjalnie ułożonymi na tę okazję przyśpiewkami, które dedykowane były duetowi prowadzącemu imprezę – Panom Krzysztofowi Respondkowi i Krzysztofowi Hanke z Kabaretu Rak.

Wśród atrakcji tegorocznych Senioraliów znalazły się również pokazy gry na instrumentach, występy taneczne, pokazy gimnastyczne, recytacja poezji oraz spektakle teatralne i występy kabaretowe. Ponadto, seniorzy mogli skontrolować stan zdrowia, korzystając z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiarów masy i składu ciała oraz nauczyć się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami nordic walking. Do dyspozycji uczestników była również udostępniona bezpłatnie tężnia solankowa.

Podczas wydarzenia dostępne były stoiska promocyjne m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Warszawie, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Centrum Powiadamiana Ratunkowego w Kielcach oraz komercyjnych PGE S.A i Uzdrowiska Busko Zdrój.

„Senioralia” to wydarzenie o zasięgu wojewódzkim, które organizowane jest od kilku lat. Poprzednie edycje odbywały się w Kielcach, Tokarni oraz Zochcinku.

senioralia senioralia

menu-circlecross-circle