Szlak św. Jakuba. Droga do Santiago de Compostela – prelekcja w Klubie „Senior+” w Chrobrzu

Opublikowano: 7 czerwca, 2023

W ostatnim czasie w Klubie Senior+ w Chrobrzu odbyła się prelekcja dotycząca Szlaków Jakubowych w Polsce i na świecie, którą poprowadziła Pani Anna Steckiewicz - komendant hufca ZHP Pińczów. Pani Anna podzieliła się również ciekawostkami i własnymi, praktycznymi doświadczeniami z przemierzonych już szlaków, które biegną również przez teren naszej gminy.

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago – szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w Hiszpanii.

Droga św. Jakuba na dobre już zagościła w Polsce. A i nasz kraj wrócił do sieci pątniczych szlaków prowadzących do Santiago de Compostela. Niezapomnianą chwilą będzie wizyta w kościele św. Jakuba w Probołowicach, którego wnętrze – stropy i ściany pokrywa cenna polichromia wykonana na płótnie. W prawym, bocznym ołtarzu świątyni znajduje się obraz św. Jakuba Apostoła z kijem pielgrzymim, księgą i chustą.

Osobiste wyzwanie, kontakt z naturą, duchowa podróż ... Powodów odbycia tej wycieczki jest tyle, ilu jest pielgrzymów. Bez względu na powód, prawda jest taka, że ​​to doświadczenie warto jest przeżyć przynajmniej raz w życiu.

szlak

menu-circlecross-circle