Teleopaska

Opublikowano: 22 listopada, 2022

Dzięki funduszom pozyskanym z programu zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Korpus Wsparcia Seniorów 10 seniorów z Gminy Złota otrzyma opaski bezpieczeństwa. Program ministerialny jest elementem polityki społecznej państwa, mającej na celu wspieranie  działań na rzecz seniorów samotnie mieszkających, gospodarujących, niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.

Zadaniem opaski bezpieczeństwa jest monitorowanie stanu zdrowia oraz natychmiastowe połączenie się z ratownikiem medycznym o każdej porze dnia i nocy. Teleopaska automatycznie wykryje upadek i omdlenie. Jeśli stracimy przytomność teleopaska sama powiadomi o tym ratownika medycznego, który wezwie pomoc, ponieważ poglądowe parametry życiowe jak tętno, saturacja są na bieżąco monitorowane przez medyczną opaskę SIDLY i ratowników z telecentrum SIDLY Healthcare.

Gdy poczujemy się gorzej teleopaska połączy się z ratownikiem bezpośrednio przez teleopaskę. Ratownik udzieli porady lub wezwie odpowiednią pomoc. Beneficjenci programu otrzymają opaski telemedyczne, dzięki którym mogą poczuć się bezpieczniej.

Źródło: GOPS Złota

teleopaska

menu-circlecross-circle