XIII Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym (foto, wideo)

Opublikowano: 18 marca, 2024

W sobotę, 09 marca 2023 r. w Hali Sportowej w Złotej, odbył się XIII Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym o Puchar Wójta Gminy Złota. Wydarzenie, które przyczynia się do promocji aktywności fizycznej z wykorzystaniem własnej masy ciała, bez konieczności dostępu do specjalistycznych i drogich urządzeń.

trójbój

trojboj trojboj trojboj

Wydarzenie to nie tylko aspekt sportowy ale również artystyczny. W programie zobaczyliśmy występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Złota, a także uznanych gimnastyków i akrobatów, m.in. Daniela Barańskiego – finalistę Ninja Warrior, Agnieszki Marczak, Jadwigi Krowiak – finalistek Mam Talent. Ze swoim programem wystąpiła również dwukrotna mistrzyni Polski w Pole Dance Oliwia Prędki. Prowadzącym imprezę, był niezawodny w tej roli, sekretarz gminy Złota Ireneusz Gołuszka, który zna historię tej imprezy od podszewki.

Gimnastyczny Trójbój Sprawnościowy obejmował podciąganie na drążku, pompki na komendę "góra – dół" oraz skłony tułowia w przód z pozycji leżącej. Konkurencje bardzo widowiskowe i emocjonujące z towarzyszącymi im ciekawymi występami artystycznymi oraz sportowymi.

wyniki wyniki wyniki wyniki wyniki wyniki

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a najlepsi w swoich klasyfikacjach i klasyfikacji generalnej okazałe puchary oraz statuetki za najlepszy wynik w konkurencjach; podciąganie na drążku, wznosach tułowia oraz pompkach na komendę. Wyróżniony został także najmłodszy zawodnik turnieju Wiktor Litwiński (UKS ZPO Złota) 0 14 lat oraz najstarsi - Tadeusz Homańczuk i Edward Kordon - 64 lata. Statuetki otrzymali także najstarsi zawodnicy turnieju. Nad całością widowiska czuwał pomysłodawca i organizator, prezes UKS Złota Marek Purchla.

Padł nowy rekord pompek na komendę - 305 powtórzeń wykonał Tadeusz Homańczuk.

Uroczystej dekoracji uczestników dokonali Mójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, w asyście Przewodniczącego Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusza Gołuszki oraz przedstawiciela Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, starszej wizytator Ireny Sobieraj, Dyrektor ZPO Złota Marioli Warzechy oraz majora Stanisław Kasza z Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Zdjęcia: pinczow24.pl

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

Instytucje i osoby prywatne które wsparły organizację trójboju:

1. Urząd Gminy Złota
  2. Bank Spółdzielczy Pińczów
  3. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
  4. Starostwo Powiatowe w Pińczowie
  5. LGD Ponidzie
  6. Marian i Jarosław Kopała Firma Metal-Kop
  7. Władysław Podraza Firma Agropole
  8. Małgorzata i Sebastian Gnacik Firma Jul-Met
  9. Jakub i Katarzyna Ziółkowscy Firma AluPlanet