ZPO Złota finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła 2023

Opublikowano: 27 marca, 2024

Nasza Placówka została Laureatem konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023 w województwie świętokrzyskim. Przeszliśmy do kolejnego etapu i jako finaliści zostaliśmy zaproszeni na uroczystą Galę Finałową do Pszczyńskiego Centrum Kultury 20 marca 2024 r. Poprzedził ją happening Odblaskowej Szkoły na Rynku w Pszczynie. Uczniowie naszej szkoły oraz Pani Dyrektor Mariola Warzecha, Pani Renata Wojas,  Pan Marek Purchla i ja – Mirosława Nowak-Wawrecka – koordynatorzy konkursu - ruszyliśmy w barwnym korowodzie w asyście Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, do sali koncertowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Z autorskimi hasłami: Świętokrzyskie odblask ma bo o bezpieczeństwo dba;  Złota szkoła odblaskowa do działania jest gotowa godnie reprezentowaliśmy Województwo Świętokrzyskie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Złotej, który uzyskał tytuł Odblaskowej Szkoły. Towarzyszyli nam policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Kielcach podkomisarz Pani Joanna Żelezik i  komisarz Mariusz Bednarski. Bardzo Dziękujemy!

Jako finaliści otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Podczas gali mieliśmy okazję obejrzeć pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Mażoretek oraz pierwszej pomocy Grupy Ratownictwa Górniczego i posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Po zakończeniu uroczystości udaliśmy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie, podziwialiśmy piękne wnętrza zamku księżnej Daisy  i zwiedziliśmy Pokazową Zagrodę Żubrów.

Patronat honorowy nad konkursem  objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jego ambasadorem na Śląsku został mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala.

To był naprawdę udany dzień. Miło spędziliśmy czas, wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni😊

Do zobaczenia na konkursie w przyszłym roku !!!

Autor tekstu: Mirosława Nowak-Wawrecka.
Autor zdjęć: Mirosława Nowak-Wawrecka, Renata Wojas.

Galeria

menu-circlecross-circle