Warsztaty z tworzenia motywów literackich na tkaninie

Opublikowano: 30 września, 2022
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej, odbyły się kolejne warsztaty tym razem z tworzenia motywów literackich na tkaninie. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania projektu na kartce papieru. Każdy szczegółowo omówiliśmy, aby młodzież mogła jeszcze wprowadzić w nim poprawki. Następnie za pomocą specjalnych farb i pisaków, zostały pomalowane bawełniane torby. Malowanie na materiale to świetne rozwiązanie, aby nadać torbie indywidualny, oryginalny charakter. W Warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej. Każdy uczestnik od podstaw wykonał swoje dzieło. Hasłem przewodnim warsztatów jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także propagowanie mody na czytanie wśród rówieśników z wykorzystaniem motywów literackich na tkaninie.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej pod nazwą "Literacka Kreatywność". Projekt odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla książki z Instytutu Książki i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
biblioteka
menu-circlecross-circle